We hebben voor vandaag en morgen een auto gehuurd. Daarvoor moesten we even een drempeltje over want tja, links rijden en Japanse tekens op de borden is toch wel een dingetje, maar komt vast goed! We pakken al rond half negen de veerboot naar de stad Takamatsu, vlakbij de haven zit daar een Nissan autoverhuurbedrijf waar Thom een auto heeft gehuurd. We moeten bij de mevrouw aan de balie echt een enorme waslijst aan informatie invullen, maar gelukkig is de reservering wel doorgekomen.

Thom staat al bij de verkeerde deur om achter stuur te kruipen, zo grappig hoe je dat gewend bent. Net als de richtingaanwijzer: die zit hier rechts en niet links, dus om de haverklap doen we de ruitenwissers aan :-D. We willen een beetje omrijden naar het AoAwo Resort waar we vanavond slapen, dan rijden we door de bergen. Leuk hoor om ook een paar dagen zelf te rijden. We zien veel rijstvelden en kleine dorpjes, maar helaas weinig tentjes om onderweg even te stoppen. Omdat we zo vroeg op pad waren, zijn we al om 12 uur bij het hotel. Ook wel lekker, want dan kunnen we daar lunchen en eigenlijk zijn we allebei ook wel moe, want we hebben best volle dagen gehad. Een middag chillen in het hotel is ook wel lekker. Bij het inchecken hebben we moeten aangeven in welk restaurant van het hotel we willen eten. Het is heel grappig, dit is echt een resort hotel waar Japanners een paar dagen op vakantie gaan. Je kunt naar het strand, er is een zwembad en verschillende onsen (badhuizen) en iets van 5 restaurants. We willen graag naar het Japans buffet maar dat blijkt vol, dan het Japans/ Westers buffet? Hmmmm: ook vol! Dan doe maar BBQ? Ja dat kan, om 18:00 is er plek. We denken er verder niet over na, wat dat eigenlijk inhoudt, BBQ is BBQ toch? Maar eenmaal daar, krijgen een tafel met een ingebouwde BBQ! Een gat in het midden met een roostertje en kooltjes. Er komen allemaal bakjes op tafel en wij weten helemaal niet wat wat is en dan een enorme schotel met vlees en vis. Oeps, dat hadden we niet bedacht: wij zijn allebei vegetariër! We eten af en toe wel iets van kip, maar zoveel vlees hebben we al in geen tijden meer op tafel gehad. We besluiten ons er maar aan over te geven en het personeel is heel aardig en we gebruiken over en weer Google Translate om elkaar te begrijpen. We beginnen al aardig te wennen aan het eten met stokjes! En zo grappig, ook in dit hotel ligt er een soort pyjama klaar op je bed en daar loopt iedereen hier ook mee rond en dus ook in het restaurant zit meer dan de helft van de mensen in precies dezefde blauwe outfit!

De volgende ochtend is het behoorlijk bewolkt, maar de voorspelling zegt dat het eind van de ochtend droog wordt. Er is een hele mooie golfbaan in de buurt en het lijkt ons wel erg leuk om een rondje te spelen. Geen idee hoe het werkt hier en we hebben ook geen eigen spullen bij ons, maar we besluiten er gewoon naar toe te rijden en te kijken of we het voor elkaar kunnen krijgen. De hoofdingang blijkt dicht en ik wil eigenlijk al de handdoek in de ring gooien, maar Thom loopt een soort achteringang binnen waar twee mensen staan. Ik voel me altijd snel bezwaard, maar hij vraagt vriendelijk met handen en voeten of we kunnen spelen. Ze komen meteen in beweging en binnen no time staat er een golfkarretje, twee tassen met clubs en een zak met ballen en tee’s voor ons klaar. Zoooo behulpzaam en aardig, echt ongelooflijk. Het is heel rustig en echt een prachtige baan met uitzicht over zee en heel speels aangelegd met veel heuvels en bochten. Een leuke bijkomstigheid; we spelen ook nog allebei lekker! Dat is ook leuk en niet altijd het geval haha!

Na negen holes is het bijna 1 uur en besluiten we te stoppen, we moeten nog 2 uur rijden en dat duurt toch altijd langer dan je denkt. Na veel Arigattogosaimas-sen van onze kant, rijden we weer verder. Echt super leuk dat we dit hebben kunnen doen.

Via een paar mooie bruggen komen we weer uit bij Kobe waar we de vakantie begonnen zijn en rijden we door naar Osaka. Hier blijven we wat langer want we gaan twee dagen naar de Wereld Expo! Heel benieuwd hoe dat zijn! En helemaal leuk: morgen ontmoeten we Ricarda en Jarno, vrienden uit Curaçao hier, die vanuit Tokyo deze kant op komen!