Eergisteren een flinke hike, gisteren een lange MTB trip en dus hebben we vandaag allebei wel even zin in niks. Maar ja, het is voor de derde dag in een rij windstil, op een plek waar het normaal vrij onstuimig is en dus zijn we bijna wel verplicht om bij Bottle Bay het water op te gaan. Thom oppert het idee en eigenlijk heb ik geen zin, maar als ik op google maps kijk dan zie ik hoe grillig de kust daar is, dat zal er vanaf het water vast heel gaaf uit zien. Ja, we moeten even gaan. We hoeven geen uren te paddelen, maar deze weersomstandigheden zijn te bijzonder om niks mee te doen.
Bij Bottle Bay is er op de parkeerplaats genoeg plek en terwijl Thom de kayak oppompt, vis ik de zwemvesten en wetsuits uit de opbergvakken. Wel grappig dat we allebei niet heel veel zin hebben, maar het toch gaan doen. In de verte zien we de beruchte mist hangen, maar omdat er bijna geen wind is, komt die voorlopig niet dichterbij.
Het is inderdaad een super gaaf tripje. Waar we drie dagen geleden nog op het uitkijkpunt over een toch redelijk wilde zee heen keken en het water in gaan, het laatste was dat ik zou willen doen, is het nu zo anders!
We zijn denk ik een uurtje op het water en dan rijden we na een boterham weer richting Corner Brook, waar we even een koffie en wat lekkers halen bij het cafeetje waar we een paar dagen geleden ook waren toen het zo regende. We nemen overmorgen de veerboot naar Nova Scotia en dus rijden we weer wat meer die richting op. We moeten ook tanken, maar hebben nog ruim 200km aan benzine, dus dat doen we wel ergens langs de snelweg….big mistake! Er is hier kilometers lang NIKS langs de weg. Dus als de teller op 70km staat, gaat Thom toch maar even op google maps kijken wanneer er een tankstation langskomt. Over 72km dus! Dat durf ik echt niet aan, Thom wil het er nog wel op wagen, maar we besluiten om toch terug te rijden naar een tankstation in een dorpje waar we 30km eerder langskwamen…Oh ik heb zo’n hekel aan terugrijden…Maar goed, niks aan te doen, beter dit dan zonder benzine langs de weg.
Thom heeft in ioverlander op de route een leuk boondockplekje gevonden ergens boven op een klif. Als we er aankomen, staat er één busje en vinden we nog een plekje. Het is inmiddels 6 uur en dus is het ook wel mooi geweest voor vandaag. Ik kook een groente curry met kokosmelk en cashewnoten, vega biefstukreepjes van Beyond Meat (heel lekker), rijst noodles en een gekookt eitje. Erg lekker al zeg ik het zelf!
We kijken hier prachtig over zee uit en als ik naar buiten kijk, zie ik een klein bootje varen. Ik pak even de verrekijker en zie dan vlak daar achter een vin boven water komen. Walvissen! Het is echt bijzonder om ze te zien zwemmen en dan ook nog met een geweldige zonsondergang!
- Nu helemaal windstil, op de volgende foto zie je hoe het een paar dagen geleden was.
- Het landschap is heel groots, het is moeilijk te vangen op een foto.
- Andere kampeerders hier langs de kust.
- Zie je ze? Twee walvissen!
























Leave A Comment